دستگاه تولید شیرینی زولبیا

تاریخچه پیدایش شیرینی زولبیا و بامیه :
می‌گویند قدمت زولبیا و بامیه به زمان ناصرالدین شاه قاجار می‌رسد؛ جعفر شهری در کتاب طهران قدیم می‌نویسد: از تحولات دیگر ماه رمضان آمدن زولبیا و بامیه و گوش فیل و پشمک بود که فقط در همین ماه به بازار می‌آمد چنانکه نقل قولی است از مظفرالدین شاه که گفته بود: ((ماه رمضان هم نمی‌آید زولبیا و بامیه سیری نوش جان کنیم)).
دلیل پیدایش همچین خوراکی خوشمزه ای هم این بوده که در زمان های گذشته در برخی از شهر‌های کشور ما مواد شیرینی همچون کشمش و خرما موجود نبوده یعنی به خاطر شرایط آب و هوایی کشت نمی شده است . بردن این مواد به شهرهای دیگر نیز مشکلات زیادی را به همراه داشته برای همین هم کم کم زولبیا و بامیه اختراع شده و در شهر‌هایی که  شیرینی وجود نداشت گسترش پیدا کرده است.
این ماده غذایی همانطور که گفتیم مروبط به دوران ناصرالدین شاه است و آن‌گونه که در تاریخ ناصری به آن اشاره شده است به قدری محبوب بوده که به عنوان هدیه نزد ناصرالدین شاه نیز آورده می شده. از آن زمان تا به حال ۱۵۰ سالی گذشته است ، امروز هم در همین تهران خودمان می توان زولبیا و بامیه‌فروشی های قدیمی ای را دید که قدمتی شاید چند برابر عمر ما دارند. یکی از همین ها زولبیا و بامیه‌فروشی سیدعلی نوری‌زاده در میدان قیام و ابتدای خیابان «شترداران» است ، خیابانی که قدم زدن در آن می تواند هر کسی را به خاطرات خوش کودکی ببرد.
مشخصات فنی دستگاه تمام اتوماتیک تولید زولبیا : 
مصرف برق تكفاز
ظرفيت توليد 63 عدد زولبيا در 20 ثانيه
شكل و اندازه زولبيا قابل تعريف مي باشد .
ابعاد دستگاه : 80*85*140 سانتی متر
پوشش دستگاه استيل
تابه استيل
سيستم حرارتي استيل
تعداد اپراتور مورد نياز از توليد خمير تا خروج كامل محصول 3 نفر